En tuhaf güzellik trendleri

sumukluKimi kendini kozmetik ürünlerine boğar kimi şifalı otlara başvurur, doğadan medet umar. Herkesin güzelleşmek ve bakım için seçtiği yol farklı.

Bir de sürekli yeni uygulamalar yeni trendler gündeme geliyor. Çamurla güzellik, yumurta akıyla yüz maskesi, salyangoz kremi… Ama öyle tuhaf uygulamalar var ki… İşte dünyanın en garip ve tuhaf güzellik trendi… Hatta bir tanesi de bizim ülkemize ait:

Kuş Damlama Maskesi (Japonya): Yüzünde salyangoz gezdirenler için “Yok canım artık daha neler” derken bu maskeyi duyunca bakalım ne diyeceksiniz. Sıkı durun. Japonya’da yaygınlaşan yeni bir cilt bakımı ve gençleştirme trendi. Kuş dışkısı, pirinç kepeği ve suyla hazırlanıyor. Bu maskeyi uygulayanların içeriğini boş verdiğini düşünsem bile kokusuna nasıl dayandıklarını merak ediyorum.

Yılan Masaj (İsrail): Güzel kokulu mumlar, dinlendirici bir müzik, loş bir ortam… Ve sırtınızda gezinen bir yılan… İsrail’de masözlerin uyguladığı yeni bir yöntem. “Almayayım kalsın” dediğinizi duyar gibiyim. Korkacak bir şey yok, yılanlar zehirsizmiş. Bu masaj dokuları dinlendiriyormuş.

Boğa sperminden saç maskesi (Londra): Yok artık şaşırmayın kuş pisliği ve yılandan sonra son derece normal gelmeye başladı. İngilizler saç bakımında boğaların sperminden elde edilen bir saç maskesini kullanıyorlarmış. Saçları canlandırıp güçlendirildiği öne sürülüyor. Şampuanınızın içine doğum kontrol hapı atmayı unutmayın, yok şaka değil. Saç hücrelerini güçlendiriyor.

Salyangoz salgısı maskesi (Şili): Bu herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bir yöntem. Çıkın bahçeye parka, salyangoz toplayın. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey yatıp salyangozların yüzünüzde gezinmesini beklemek…

Balık Pedikürü (Türkiye): Herhalde Balıklı Göl mantığından yola çıkılarak yapılmış ama kim uyguluyor hala çözebilmiş değilim. Sistem şu: Ayaklar balık havuzuna daldırılıyor, balıklar ölü derileri ve kirleri temizliyormuş.

Bence siz siz olun su ve sabundan şaşmayın.

Yorum bırak